Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Przejdź do strony głównej Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

74 Tydzień Miłosierdzia 2018

Zobacz także:

W dniach od 7 do 15 kwietnia 2018 r. obchodzimy  74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem "Mocni w Duchu Świętym".

1. 07.04.2018 – sobota

  • Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Henryka Wejmana
  • Spotkanie wielkanocne wolontariuszy PZC w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym
  • Forum Ewangelizacyjne "Ogień z Nieba" w Szczecińskim Domu Sportu

2. 08.04.2018 – Niedziela Miłosierdzia - Święto Caritas

  • Zbiórka do puszek we wszystkich parafiach archidiecezji na działalność Parafialnych Zespołów Caritas oraz na działalność statutową Caritas

3. 13-15.04.2018 – piątek - niedziela

  • Wyjazd przedstawicieli Caritas naszej archidiecezji na XV Ogólnopolską Pielgrzymkę Caritas do Łagiewnik

4. 15.04.2017 - niedziela

 

Święty Jan Paweł II, patron Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, nauczał: "Wolontariat stanowi znak i wyraz ewangelicznej miłości, która jest bezinteresownym darem z siebie samego - darem ofiarowanym bliźnim, zwłaszcza tym najuboższym i potrzebującym".

Pochylając się nad tą myślą pamiętajmy, iż Tydzień Miłosierdzia to szczególny czas, w którym każdy z nas ma poczuć się wezwany, by iść i głosić Dobrą Nowinę ubogim. Jest to zarówno czas refleksji o miłosierdziu, jak i okazja do przedstawienia możliwości zaangażowania we wspólne czynienie dobra.W Tygodniu Miłosierdzia gorąco zachęcamy czcigodnych Księży Proboszczów do powoływania nowych oraz wspierania już istniejących Parafialnych Zespołów Caritas.

Trudno wymienić wszystkie dziela prowadzone przez Caritas. Tylko w naszej archidiecezji z pomocy Caritas korzysta kilka tysięcy osób. W Niedzielę Miłosierdzia wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas przeprowadzą zbiókę do puszek. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na prace remontowe w schroniskach dla bezdomnych i domach samotnej matki.

Tydzień Miłosierdzia to również okazja by podziękować wszystkim naszym wolontariuszom za ich niełatwą pracę, poświęcenie na rzecz osób potrzebujących oraz modlitwę. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" i życzymy by dobry Bóg błogosławił Wam w pracy, życiu prywatnym oraz zachował w zdrowiu na długie lata.Załączniki:

Caritas Archidiecezji
Szczecińsko-Kamieńskiej

pl. Matki Teresy z Kalkuty 5
71-622 Szczecin

tel. 91 487 49 05
tel./fax 91 487 33 24

szczecin@caritas.pl

Realizacja: MadeNet.pl