Świąteczne spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas 2020

24 stycznia 2020

W sobotę 18 stycznia 2020 r. w gościnnych murach Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Szczecinie odbyło się kolejne Świąteczne spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas. Jak najlepszy zwyczaj nakazuje, rozpoczęło się modlitwą mszalną pod przewodnictwem księdza biskupa Henryka Wejmana. W skierowanym do obecnych wolontariuszy słowie ks. biskup Henryk przypomniał, że zaangażowanie się w dzieła Caritas pomaga budować duchową jedność z Jezusem, a zarazem stawia w równej godności obdarowującego i obdarowanego. Na koniec modlitewnego spotkania w seminaryjnym kościele ks. biskup przyjął imieninowe życzenia od przedstawicieli całej społeczności Caritas i odwzajemnił je Bożym błogosławieństwem.

W drugiej części spotkanie jednoczyło wszystkich przy wspólnym stole seminaryjnego refektarza. Tam Ewangelia o narodzeniu Chrystusa i łamanie opłatkiem poprzedziły poczęstunek przygotowany przez pracowników Caritas przy znaczącym udziale i obsłudze wolonariuszy ze Szkolnego Koła Caritas, którym serdecznie dziękujemy. 

Wszystkim przedstawicielom Parafialnych Zespołów Caritas obecnym na spotkaniu i tym, którzy nie mogli wziąć w nim udziału w imieniu Dyrekcji Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej serdeczmie dziękujemy i życzymy wszelkiego dobra na cały Rok Pański 2020, Bożego błogosławieństwa, siły i wytrwałości w niesieniu pomocy potrzebującym, aby przez to jedni i drudzy razem wspierali się w drodze do Boga.


Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas