Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Przejdź do strony głównej Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Kolonie w Zieleniewie 2019

18 września 2019

W roku 2019 zorganizowaliśmy kolonie dla 295 dzieci:

  • w Domu Rekolekcyjnym "św. Józefa" w Szczecinie dla 40 dzieci z Białorusi
  • w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym "Brzózki" w Popielewie dla 90 dzieci z terenu całej Archidiecezji 
  • w Ośrodku Wspierania Rodziny Caritas w Zieleniewie koło Choszczna dla 120 dzieci
  • w Gospodarstwie Agroturystycznym "Stajnia" w Brzózkach  kolonie jeździeckie dla 25 dzieci- podopiecznych Placówek Wsparcia Dziennego Caritas
  • w Pogorzelicy dla 20 dzieci ze Szczecina

Turnusy trwały od 8 do 11 dni.

W ramach programu "Wakacyjna Akcja Caritas" w Zieleniewie koło Choszczna zorganizowaliśmy 4 turnusy (dwa dofinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin, pozostałe dzięki naszym darczyńcom). Łącznie z wakacji w Zieleniewie skorzystało 120 dzieci. W tym roku realizowaliśmy Program  pt.: „Podróże Małe i Duże” Każdy turnus miał przewidziane inne atrakcje miedzy innymi wycieczki autokarowe do Poznania, do Mniszek do Ośrodka Edukacji Regionalnej - warsztaty „Ginące Zawody”, do Kołobrzegu, do Biskupina, do Sułkowa koło Pełczyc i oczywiście do Choszczna. Jak na każdej kolonii nie mogło zabraknąć konkursów z nagrodami, dyskotek i kąpieli w jeziorze lub na basenie. W czasie trwania drugiego turnusu w Bierzwniku odbywały się Dni na Cysterskim Szlaku nasi koloniści jak co roku uczestniczyli w atrakcjach, warsztatach rzemieślniczych, przejazdach pojazdem historycznym, spotkaniach w lamusie…Koloniści lubiący ruch na świeżym powietrzu mieli do korzystania w najbliższym otoczeniu plac zabaw i boisko na którym organizowano zajęcia sportowe, rozgrywki, gry i zabawy zespołowe. Każdy turnus miał zapewnioną opiekę kierownika i dwóch wychowawców, w programie był  realizowany program profilaktyczny  z psychologiem – terapeutą. Pogoda tego lata dopisała tak samo humory naszych podopiecznych i naszej kadry.

Kolonie w Pogorzelicy i dwa turnusy w Zieleniewie zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Dodatek: Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie zdjęcia

Caritas Archidiecezji
Szczecińsko-Kamieńskiej

pl. Matki Teresy z Kalkuty 5
71-622 Szczecin

tel. 91 487 49 05
tel./fax 91 487 33 24

szczecin@caritas.pl

Realizacja: MadeNet.pl