Pielgrzymujemy do Sanktuarium Myśliborskiego

2 października 2016 - dodał Joanna K

     Jak co roku w październiku Wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas oraz pracownicy pielgrzymują do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu.

    Tegoroczna pielgrzymka jest wyjątkowa, bo obchodzimy Rok Miłosierdzia. Kustosz Sanktuarium ks. Janusz Zachęcki pięknie powitał pielgrzymów i wspólnie z dyrektorem ks. Maciejem Szmucem przeprowadzili przez Bramę Miłosierdzia. Konferencje pt. "Uczynki miłosierdzia" głosił ks. Piotr Buda. Wspólnie odmówiliśmy różaniec, a chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył JE abp Andrzej Dzięga. Piękną oprawę muzyczną uzupełnił chór parafialny z kościoła Wniebowzięcia NMP w Szczecin - Dąbiu. 

     W przerwach był czas na rozmowę przy kawie, herbacie i cieście, które upiekły nasze wolontariuszki. Wypieki były bardzo urozmaicone i wprost przepyszne, składamy za nie serdecznie Bóg zapłać. Obiad jedliśmy w domu u Sióstr ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego przy ul. Kościelnej. Dziękujemy siostrze Benedykcie za bardzo ciepłe przyjęcie.

    W pielgrzymce uczestniczyło ponad 120 osób, z: Babinka, Barnimia, Bezrzecza, Choszczna, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej,  Dolic, Dominikowa, Gryfic, Nowogardu, Myśliborza, Pęzina, Polic, Pyrzyc, Szczecina, Trzebieży, Węgorzyna i Wołczkowa.


Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas