XXII Światowy Dzień Chorego 2014

Dzięki współpracy Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej z Fundacją Służby Zdrowia SP WSZ oraz Apostolatem Chorych lekarze różnych specjalizacji przyjęli 150 osób między innymi z Barlinka, Cedyni, Mostkowa, Dobrzan, Chociwla, Myśliborza, Gryfic i innych. Badania prowadzone były w Poradni Specjalistycznej na terenie szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie od godz. 10.00 do 14.00.  Pacjenci skorzystali z porad u chirurga naczyniowego, dermatologa, endokrynologa, kardiologa, laryngologa, okulisty, ortopedy i reumatologa.
Na ręce dr Marii Magdaleny Herczyńskiej składamy serdecznie podziękowania dla wszystkich lekarzy, którzy z ogromnym zaangażowaniem i życzliwością przyjmowali naszych podopiecznych.
Firma Carrefour ufundowała suchy prowiant dla pacjentów, którzy przybyli z terenu naszej Archidiecezji i czekali na konsultacje lekarskie. Każdy otrzymał po dwie kanapki, wodę, słodycze i owoce, rozdaliśmy 170 paczek.  Nie jest to pierwsza wspólna akcja. Carrefour jest również sponsorem posiłków dla dzieci z trzech naszych świetlic środowiskowych. Dziękujemy bardzo za wsparcie naszych projektów.

Oto wypowiedzi osób przybyłych na badania:

Jestem bardzo wdzięczna za możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistami. Po raz pierwszy uczestniczyłam w takiej akcji i jestem bardzo zadowolona – jak zresztą wszystkie osoby z którymi wspólnie oczekiwałam na wizytę. Była doskonała organizacja, na drzwiach gabinetów były wywieszone listy osób i każdy wchodził według swojej kolejności. Nie było nerwowej atmosfery, choć było dużo osób oczekujących. Spotkałam się z ogromną życzliwością lekarza neurologa dr Roberta Jałowińskiego, który poświęcił mi dużo czasu (jak zresztą każdemu pacjentowi), dokładnie wyjaśnił wątpliwości i udzielił porady. Takie same były odczucia osób, które po wyjściu z gabinetu dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Podobnie było u wszystkich lekarzy specjalistów – pacjenci wyrażali zadowolenie i wdzięczność. Oczekiwanie na wizytę było też okazją do rozmowy przy kawie czy herbacie, którą serwowały sympatyczne panie z Caritasu. Myślę, że mogę w imieniu pacjentów serdecznie podziękować wszystkim lekarzom i pracownikom służby zdrowia, a szczególnie pani dr M. M. Herczyńskiej, która była koordynatorem Dnia Charytatywnej Pomocy, a także ks. Dyrektorowi M. Szmucowi i wolontariuszom z Caritasu.” (wypowiedź Pani Heleny Smoły)

Wyrazy wdzięczności dla lekarza reumatologa pani dr Magdaleny Herczyńskiej, przekazuje również jedna z pacjentek: „Postawa pani dr Herczyńskiej wzbudziła we mnie zaufanie. Jej przychylność i wszelkie gesty życzliwości – miłe słowo, ciepły uśmiech rozwiewał wszelkie obawy. Na podstawie przedstawionych wyników badań podjęła decyzję dotyczącą rehabilitacji oraz skierowała mnie do endokrynologa, z którym skontaktowała się w mojej sprawie. Opieka jakiej doświadczyłam tego dnia jest rzadkością. Z gabinetu od pani doktor każdy wychodził zadowolony z uśmiechem na twarzy. Panią doktor otaczam codzienną modlitwą, prosząc dla Niej o łaski potrzebne w dalszej pracy.”(Marianna Więcek)

Wszystkim lekarzom, pracownikom szpitala, opiekunom i osobom, które z oddaniem zajmowali się chorymi przekazujemy wyrazy najwyższego uznania i wdzięczności. Takie akcje przyczyniają się do poprawy profilaktyki zdrowotnej. Cieszy fakt, że Dzień Chorego był po raz kolejny obchodzony dla dobra chorych i wokół tego dzieła zgromadził ludzi dobrej woli: Dyrekcję i Pracowników Szpitala, Urzędy Gmin oraz Wolontariuszy Caritas według pouczeń Jana Pawła II – by rozbudzać świadomość pomocy osobom cierpiącym, pomagać i wspierać ich w różnych potrzebach, zauważać ich problemy na co dzień. „Papież wybrał ten dzień nieprzypadkowo, wybrał ten dzień, by uświadomić ludziom jak ważne w życiu jest cierpienie, jak ważne jest pomaganie ludziom i wspieranie ich”.