Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz edukacji prawnej

23 września 2021

Na terenie miasta Szczecin nieodpłatna pomoc jest udzielana jedynie w trybie stacjonarnym tj. osobiście w lokalu, w którym jest zlokalizowany punkt. W Szczecinie od 1 stycznia 2021 r. funkcjonuje 12 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP) oraz 4 punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (NPO). Lokale, w których Miasto zorganizowało punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdują się

  • w budynku Urzędu Miasta Szczecin pl. Armii Krajowej 1 (wejście od ul. św. Jacka Odrowąża) oraz
  • w filii Urzędu Miasta ul. Rydla 39-40,

a przyjęcia interesantów odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00. Osoba potrzebująca może uzyskać też nieodpłatną pomoc w punktach powierzonych trzem organizacjom pozarządowym tj.:

  • Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka” przy ul. Św. Mikołaja 9/1;
  • Zachodniopomorskiemu Forum Organizacji Socjalnych ZaFOS przy al. Wojska Polskiego 69;
  • Stowarzyszeniu Solidarne Kobiety Zawsze przy ul. Turkusowej 6/12.

W celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej w punkcie zlokalizowanym na terenie miasta Szczecin należy umówić termin wizyty telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu: 91 4245 000, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30. Można również zarejestrować się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej https://np.ms.gov.pl/.

 Załączniki:

Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas