GAZ-SYSTEM i Caritas wsparły 1600 seniorów

28 września 2021

#PomocDlaSeniora

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i Caritas Polska od połowy maja br. wspólnie realizowały projekt polegający na pomocy seniorom.  GAZ-SYSTEM przeznaczył na ten cel ponad pół miliona złotych. Program był prowadzony w 64 gminach, zlokalizowanych w 10 województwach.

Programy wsparcia społecznego, realizowane przez spółkę, takie jak „GAZ-SYSTEM dla Seniora”, dotyczą najbardziej potrzebujących i poszkodowanych przez los. W tym roku po raz pierwszy działania swoje skierowaliśmy do osób starszych, które były tak mocno narażone na skutki pandemii koronawirusa. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Caritas Polska mogliśmy do nich dotrzeć z pomocą – powiedział Tomasz Stępień, prezes GAZ-SYSTEM.

Wsparcie ze strony GAZ-SYSTEM pozwoliło choć na chwilę zapomnieć o trudach codzienności, z jakimi przychodzi zmagać się osobom starszym czy chorym. Projekt jest godny kontynuacji i rozwijania – zapewnił ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Wsparcie skierowane było do osób w wieku 60 plus, zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu ubóstwa, braku samodzielności lub niepełnosprawności. Pomoc świadczona była na terenie gmin, w których GAZ-SYSTEM eksploatuje istniejącą sieć gazową i realizuje inwestycje. Dystrybucja posiłków i paczek była prowadzona za pośrednictwem diecezjalnych Caritas i poprzez parafie. W projekcie wzięły udział diecezjalne Caritas z Gdańska, Przemyśla, Szczecina, Opola, Sosnowca, Torunia, Zielonej Góry, Ełku, Łomży, a także Caritas Polska, która realizowała projekt w Warszawie.

800 seniorów otrzymało Paczki Życia, zawierające m.in.: bony zakupowe Sodexo o wartości 100 zł, Kopertę Życia Caritas (w której można przechowywać informacje potrzebne ratownikom medycznym), maseczkę bawełnianą i maseczki jednorazowe oraz żel antywirusowy do dezynfekcji rąk.

Kolejnych 800 seniorów przez 3 miesiące otrzymywało ciepłe posiłki (dostarczane do domu dwa razy w tygodniu) oraz dostały Kopertę Życia, żel antywirusowy do dezynfekcji rąk i maseczki jednorazowe.


Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas