Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Przejdź do strony głównej Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Pomoc dla Sylwii

21 czerwca 2020

Witam Was, Kochani i proszę o pomoc. Mam dwie córeczki - Marikę i Sylwię. 

Pierwsza córeczka urodziła się z powiększonym serduszkiem, mamy kontrolę co kilka lat. Druga córeczka Sylwia urodziła się z wadą wrodzoną kości udowej. Juz sama ciąża była ciężka. Pomimo badań prenatalnych, które nie wykazywały żadnej wady, Sylwia urodziła się przez cesarskie cięcie. Po porodzie lekarz prowadzący powiedział mi o wadzie córeczki. Nikt takiej wady w szpitalu nie spotkał. Dostałam skierowanie do klinik w Szczecinie albo Poznaniu. Córeczka oprócz krótszej kości udowej ma brak kości piszczelowej. Staw biodrowy wymaga dużej rekonstrukcji, staw skokowy i staw kolanowy również trzeba operować.

Gdy córka skończyła roczek, dowiedziałam sie o Instytucie dr Paleya, który przylatuje do Polski operować dzieci. W styczniu starałam się o wizytę w Instytucie, lecz została ona przełożona, później rownież wizyta została przełożona ze względu na wirusa. W kwietniu się udało. Lekarz powiedział, ze już w sierpniu jest możliwość pierwszej operacji. Niestety kiedy dostaliśmy kosztorys, nasza radość uszła, gdyż jest to ponad 500 tys. zł. Cena dotyczy operacji, przy której będą zoperowane trzy stawy na raz!

Staramy się o środki finansowe z różnych źródeł (też na https://www.siepomaga.pl/sylwia-zak). Prosimy o pomoc. Chciałabym zobaczyć jak córeczka nosi sukienkę, nie potykajac sie o nią. Chciałabym zobaczyć jak razem z siostrą bawią się na placu zabaw. Proszę, dajcie szansę zrobić jej pierwszy samodzielny krok. Za każdą złotówkę bardzo dziękuję.

Mama Ewa

Dodatek: Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie zdjęcia

Caritas Archidiecezji
Szczecińsko-Kamieńskiej

pl. Matki Teresy z Kalkuty 5
71-622 Szczecin

tel. 91 487 49 05
tel./fax 91 487 33 24

szczecin@caritas.pl

Realizacja: MadeNet.pl