- O Caritas
- Placówki i ośrodki
- Programy pomocowe
- Akcje i zbiórki
- W parafiach
- SKC
- Wolontariat
- Program POPŻ
- Pomoc dla Ukrainy
- Kontakt
20 stycznia 2020
Kalendarium wydarzeń Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w roku 2020
Styczeń
01.01 - 30.04 – kampania 1% dla Caritas
06.01 – 13 rocznica śmierci ks. dyrektora Ireneusza Starachowskiego
18.01 - spotkanie opłatkowe PZC - AWSD Szczecin – gość ks. bp Henryk Wejman
Luty
08.02 – badania z okazji XXVIII Światowego Dnia Chorego – Szpital Arkoński w Szczecinie
26.02 – 11.04 – Jałmużna Wielkopostna i Wielkanocne Dzieło Caritas – skarbonki, świece i chlebki
28 - 29.02 - wielkopostny dzień skupienia PZC – Dom św. Józefa Szczecin-Golęcino
Marzec
28.03 – 13 rocznica śmierci ks. dyrektora Piotra Prymy
28.03 – 04.04 Pielgrzymka do Medjugorie (razem z Caritas Koszalińsko-Kołobrzeską)
20 - 21.03 – Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”
Kwiecień
11.04 - Święconka Jakubowa
19.04 - Niedziela Miłosierdzia – Święto Caritas, zbiórka do puszek Tydzień Miłosierdzia
19 – 25.04 – 76 Tydzień Miłosierdzia
25.04 – Uroczysta Msza 30-lecia Caritas par. Miłosierdzia Bożego Szczecin
26.04 - Marsz dla Życia
Maj
11 – 17.05 – pielgrzymka ogólnopolska Caritas – Skratusz, Gietrzwałd, Święta Lipka, Wilno, Sokółka, Kodeń, Niepokalanów.
31.05 – Dzień Dziecka „Bądźmy Razem” w Barnimiu
Czerwiec
01.06 – Dzień Dziecka „Bądźmy razem z Brzdącem” w Szczecinie
01.06 – 31.08 – Tornister Pełen Uśmiechów w parafiach – pomagamy dzieciom na Wschodzie
21-28.06 zbiórka do puszek „Akcja Lato 2020”
Lipiec - Sierpień
01.07 – 31.08 – Wakacyjna Akcja Caritas
Wrzesień
20 – 27.09 – Dni Kromki Chleba Caritas – Spiżarnia Caritas
25-26.09 – zbiórka żywności
Październik
03.10 – pielgrzymka PZC do Myśliborza
22.10 - wspomnienie św. Jana Pawła II - Patrona Caritas
Listopad
15.11 - IV Światowy Dzień Ubogich – Torba Miłosierdzia - Tytka Charytatywna
20 - 21.11 - Adwentowe dni skupienia PZC – Dom św. Józefa Szczecin- Golęcino
Grudzień
29 – 23.12 – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
04 – 05.12 – Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”
24.12 – Wigilia z Katedrą i Selgroszem
26.12 - Świąteczny Obiad dla ubogich - AWSD Szczecin
Daty zaplanowanych wydarzeń mogą ulec zmianie
Dekanalne dni skupienia dla Parafialnych Zespołów Caritas
Lp. |
Dekanat |
Data |
Parafia spotkania |
Uwagi |
|
Police
|
06.11.2019 g. 18:00 (środa) |
św. Kazimierz Police |
Już się odbyło |
2. |
PZC Barnimie
|
14.11.2019 g. 16:00 (czwartek) |
NSPJ Barnimie |
Już się odbyło |
3. |
SZCZECIN Niebuszewo, Pogodno, Pomorzany, Śródmieście, Żelechowa, |
07.03.2020 g. 15:00 (sobota) |
Miłosierdzie Boże Szczecin
|
|
4. |
Nowogard
|
14.03.2020 g. 11:00 (sobota) |
Św. Rafała Kalinowskiego Nowogard |
|
5. |
Goleniów
|
14.03.2020 g. 15:00 (sobota) |
św. Katarzyny Goleniów |
|
6. |
Wolin
|
14.03.2020 g. 18:00 (sobota) |
Św. Mikołaja Wolin |
|
7. |
Stargard Zachód, |
21.03.2020 g. 11:00 (sobota) |
Miłosierdzie Boże Stargard |
|
8. |
Szczecin Dąbie, Szczecin Słoneczne |
21.03.2020 g. 15:00 (sobota) |
Wniebowzięcia NMP Szczecin Dąbie |
|
9. |
Barlinek |
28.03.2020 g. 12:00 (sobota) |
Niepokalanego Serca NMP Barlinek |
|
10. |
Lipiany |
28.03.2020 g. 15:00 (sobota) |
Wniebowzięcia NMP Lipiany |
|
11. |
Banie |
04.04.2020 g. 15:00 (sobota) |
Św. Judy Tadeusza Lubicz |
|
12. |
Cedynia |
09.05.2020 g. 15:00 (sobota) |
Narodzenia NMP Cedynia |
|
13. |
Chojna |
09.05.2020 g. 11:00 (sobota) |
NMP Matki Kościoła Chojna |
|
14. |
Choszczno, |
23.05.2020 g. 15:00 (sobota) |
Narodzenia NMP Choszczno |
|
15. |
Dębno |
30.05.2020 g.15:00 (sobota) |
MB Fatimskiej Dębno |
|
16. |
Golczewo
|
06.06.2020 g. 15.00 (sobota) |
Św. Andrzeja Boboli Golczewo |
|
17. |
Gryfice
|
13.06.2020 g. 11:00 (sobota) |
Wniebowzięcia NMP Gryfice |
|
18. |
Trzebiatów |
13.06.2020 g. 15:00 (sobota) |
Macierzyństwa NMP Trzebiatów |
|
19. |
Myślibórz |
05.09.2020 g. 15:00 (sobota) |
Św. Jana Chrzciciela Myślibórz |
|
20. |
Kamień Pomorski |
12.09.2020 g. 15.00 (sobota) |
Św. Ottona Kamień Pomorski |
|
21. |
Świnoujście |
19.09.2020 g. 15:00 (sobota) |
NMP Gwiazdy Morza Świnoujście |
|
22. |
Łobez |
26.09.2020 g. 15:00 (sobota) |
NSPJ Łobez |
|
23. |
Maszewo |
10.10.2020 g. 15:00 (sobota) |
MB Częstochowskiej Maszewo |
|
24. |
Mieszkowice |
17.10.2020 g. 15:00 (sobota) |
Przemienienia Pańskiego Mieszkowice |
|
25. |
Ińsko |
24.10.2020 g. 15:00 (sobota) |
Św. Józefa Ińsko |
|
26. |
Gryfino |
07.11.2020 g. 15:00 (sobota) |
Narodzenia NMP Gryfino |
|
27. |
Pyrzyce Kołbacz |
14.11.2020 g. 15:00 (sobota) |
NMP Bolesnej Pyrzyce |
|
28. |
Resko |
21.11.2020 g. 15:00 (sobota) |
Niepokalanego Poczęcia NMP Resko |
|