Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Przejdź do strony głównej Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Relacja z Pielgrzymki do Myśliborza

15 października 2019

W sobotę 5 października 2019 roku odbyła się VIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.


To już  ósma pielgrzymka Wolontariuszy PZC do Myśliborza. W tym roku pielgrzymował z nami zastępca Dyrektora Caritas ASK- ks. Mariusz Ogórski. Wzięło w niej udział ok. 60 osób z 18 parafii Archidiecezji. Część pielgrzymów przyjechała autokarem ze Szczecina, inni dotarli własnymi środkami transportu.  Spotkanie rozpoczęło się wspólną kawą i herbatą oraz słodkościami. Tu należą się szczególne podziękowania dla wszystkich Pań, które upiekły ciasta na naszą pielgrzymkę. Ciasta były bardzo smaczne i różnorodne. Pomimo zmiennej pogody humory dopisywały, a atmosfera spotkania była gorąca jak serca naszych wolontariuszy.

Chętni mogli skorzystać z sakramentu pojednania, uczestniczyć w katechezie różańcowej i koronce do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 12.00 zgromadziliśmy się na Mszy Świętej i nabożeństwie ku czci św. Faustyny w kościele parafialnym św. Krzyża. Przy ołtarzu stanęli ks. wikariusz tamtejszej parafii Piotr Buda, ks. proboszcz Marek Piotrowski opiekun Parafialnego Zespołu Caritas w Trzcińsku Zdrój oraz wicedyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Mariusz Ogórski.

W imieniu pracowników i wolontariuszy uczestniczących w pielgrzymce składamy serdecznie Bóg zapłać za ciepłe przyjęcie i okazane serce Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego oraz Kustoszowi Sanktuarium ks. Januszowi Zachęckiemu. Wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas uczestniczącym w pielgrzymce dziękujemy za podjęcie trudu pielgrzymowania
i wspólną modlitwę.

W pielgrzymce uczestniczyli przedstawiciele PZC z: Dębna, Mieszkowic, Myśliborza, Polic, Trzcińska Zdrój i 12 parafii ze Szczecina.

Fragment z „DZIENNICZKA” Siostry Faustyny

"Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją
i usprawiedliwia. Miłosiedziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. ... Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez glos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiajac ich samym sobie i daję im czego pragną"
(Dz 1728).

Dodatek: Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie zdjęcia

Caritas Archidiecezji
Szczecińsko-Kamieńskiej

pl. Matki Teresy z Kalkuty 5
71-622 Szczecin

tel. 91 487 49 05
tel./fax 91 487 33 24

szczecin@caritas.pl

Realizacja: MadeNet.pl