Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Przejdź do strony głównej Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Kolonia w Pogorzelicy 2019

18 września 2019 - dodał Julia

22 czerwca do 30 czerwca 20 dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego  Caritas św. Rodzina ze Szczecina wyjechalo na kolonie.  Kolonie odbyły się w Ośrodku kolonijnym „Dziejba Leśna” w Pogorzelicy. Podczas wspólnego wyjazdu towarzyszyly nam panie  Magdalena  Szobabak oraz Julia Masłowska,  kierownikiem kolonii była s. Izabela Jasińska. Siostra zorganizowała nam mnóstwo atrakcji: zabawy na basenie w ośrodku, Park Miniatur, Park Wieloryba, zabawy na placu zabaw, Labirynt Luster, przejażdżka Kolejką Retro, wycieczka kolejką Wąskotorową, podróże Melexami, dyskoteki, ogniska, Mini zoo, Aqua Park Sandra, Latarnia Morska, Motylarnia, Muzeum Rybołówstwa, szalone zabawy na plaży, spacery po okolicy, Muzeum 15 południk, pyszne lody, gry i zabawy w ośrodku, wspólne zachody słońca, ciekawe warsztaty i zajęcia.  Odwiedziliśmy również pobliskie miejscowości: Trzęsacz, Niechorze, Rewal.

Oczywiście każdy dzień rozpoczynał  się modlitwą i krótkim rozważaniem Słowa Bożego na  dany dzień oraz zawiązywaniem  wspólnoty, w których były zawarte Dobre Rady. Wieczorem mieliśmy podsumowanie dnia. W niedziele i świeta czynnie  uczestniczyliśmy  w Eucharystii . Wyjazd bardzo nas ubogacił mieliśmy możliwość  poznać innych kolegów i koleżanki, które były w Ośrodku .

Piękne miejsca, które mieliśmy okazje zobaczyć i doświadczyć zostaną nam na długo w pamięci. Wspaniały wyjazd. 

Julia - uczestniczka kolonii

 

Kolonie w Pogorzelicy i dwa turnusy w Zieleniewie zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasto Szczecin.

 

 

 

 

Dodatek: Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie zdjęcia

Caritas Archidiecezji
Szczecińsko-Kamieńskiej

pl. Matki Teresy z Kalkuty 5
71-622 Szczecin

tel. 91 487 49 05
tel./fax 91 487 33 24

szczecin@caritas.pl

Realizacja: MadeNet.pl