Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Przejdź do strony głównej Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Dobre Wsparcie

9 sierpnia 2019

W ramach Projektu Dobre Wsparcie, oprócz korzystania z sąsiedzkich usług opiekuńczych, wypożyczalni sprzętu medycznego i wsparcia specjalistów, nasi podopieczni mieli okazję niejednokrotnie uczestniczyć w konsultacjach i warsztatach w obszarze doradztwa zawodowego, podczas których uzyskali wiele indywidualnie dostosowanych, cennych porad i wskazówek odnośnie wyboru kierunku kształcenia czy zawodu.  Zajęcia odbywały się w mieszkaniu wytchnieniowym przy ul. Barnima 22 w Szczecinie, do którego regularnie przyjeżdżają podopieczni projektu na kilkudniowy wypoczynek, podczas którego ich opiekunowie mogą załatwiać pilne sprawy lub służbowo wyjechać, nie martwiąc się o opiekę nad swoimi bliskimi.

Kilkoro uczestników Projektu Dobre Wsparcie uczestniczyło także na początku lipca br. w wakacyjnych rekolekcjach Apostolatu Chorych, podczas których mieli oni okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez doradcę ds. kreowania wizerunku a także warsztatach psychologicznych.

Poniżej kilka zdjęć z tych wydarzeń, a także krótka fotorelacja z pobytu naszych podopiecznych w mieszkaniu wytchnieniowym.

Dodatek: Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie zdjęcia

Caritas Archidiecezji
Szczecińsko-Kamieńskiej

pl. Matki Teresy z Kalkuty 5
71-622 Szczecin

tel. 91 487 49 05
tel./fax 91 487 33 24

szczecin@caritas.pl

Realizacja: MadeNet.pl