Pomoc dla Gabrysi

14 maja 2020 - dodał jc

Gabrysia choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Szansą na zatrzymanie choroby jest kosztowna rehabilitacja.

Gabrysia jest śliczną, 17-letnią dziewczyną. Pierwsze objawy choroby wystąpiły już w 14 miesiącu życia. Gabrysia często się przewracała, miała trudności ze wstawianiem, nie biegała. W 2005 roku padła diagnoza- rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Choroba cały czas postępuje- obecnie ma tzw. postać 3a. Około 70% pacjentów z postacią SMA3a traci zdolność samodzielnego chodzenia przed 20 rokiem życia. Oznacza to, że Gabrysia ma ostatnią szansę na zatrzymanie choroby.

Nadzieją jest lek SPINRAZA, który hamuje postęp choroby, a u wielu pacjentów przywraca nawet utracone funkcje. Zgodnie z nowo przyjętymi przepisami w 2019 roku wpisano go na listę leków refundowanych!

Jednak oprócz leku potrzebna jest również kosztowna rehabilitacja.

Rodzina Gabrysi robi co może, by ułatwić życie Gabrysi. Jednak sami zmagają się z ogromnymi problemami. Tata chorował na raka krtani, obecnie zdiagnozowano u niego guza mózgu. Mama musiała zrezygnować z pracy, żeby zająć się chorą córką, chorym mężem oraz kilkunastoletnim synem. Ich sytuacja jest bardzo ciężka.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie zbiórki na rehabilitację Gabrysi. Dajmy jej szansę na normalne życie, podjęcie pracy i założenie rodziny.

Stan na dzień: 04.06.2019

Zrób przelew on-line

(podaj kwotę)

Wpłaty na konto Caritas z dopiskiem "Pomoc dla Gabrysi"
21 1020 4795 0000 9302 0004 5757 w PLN
82 1020 4795 0000 9302 0309 8316 w EUR  - kod BIC (Swift): BPKOPLPW

Za okazaną dobroć serdecznie dziękujęmy!