Podsumowanie XII zbiórki żywności

12 kwietnia 2017 - dodał Joanna K

Akcja prowadzona była w 88 sklepach na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Wolontariuszy można było spotkać w wybranych sklepach sieci Biedronka, Lewiatan, POLOmarket, Tesco, Kaufland, Auchan, Netto, Społem i wielu innych. Wzięli w niej udział wolontariusze z 41 parafii oraz 3 szkół, schroniska dla kobiet, stowarzyszenia Młodych Demokratów i Bractwa Małych Stópek - w sumie 852 osoby. W efekcie tej akcji zebrano 13 534 kg żywności o łącznej wartości 69 455 zł, m. in.: cukier, makaron, mąkę, konserwy, ryż, kaszę a także słodycze. Z zebranej żywności przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ponad 3 824 osób.

Wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć prowadzoną przez Caritas zbiórkę żywności składamy serdecznie podziękowania!

To dzięki Waszej ofiarności wiele osó ubogich, samotnych, starszych i schorowanych będzie mogło godnie przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego.