Świąteczne spotkanie Caritas

15 stycznia 2017 - dodał Joanna K

    Ponad 40 Parafialnych Zespołów Caritas przybyło w sobotę 14 stycznia do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie by wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej, podzielić się opłatkiem i wspólnie zaśpiewać kolędy.

     Pracujemy przez cały rok, a takie spotkania są okazją do wspólnego świętowania. Są czasem spędzonym z bliskimi osobami, z któymi łączy nas wspólny cel: pomoc osobom najbardziej potrzebującym. W ogłoszeniach poruszono temat pomocy uchodźcom w akcji rodzinarodzinie, obchodom Dnia Chorego w naszej archidiecezji oraz programowi pomocy żywnościowej FEAD.

   Dziękujemy gorąco za przybycie i płynące prosto z serca życzenia składane przy dzieleniu się opłatkiem. Życzymy by poczucie wspólnoty dodawało sił do trwania przy Panu Bogu i dalszej pracy na rzecz potrzebujących.

    Dziękujemy także wolontariuszom z Gimnazjum nr 2 z panią Edytą Gruszczyńską oraz Gimnazjum nr  8 z panią Julitą Kawecką-Typek za pomoc w przygotowaniu oraz obsłudze tego spotkania, a także paniom z kuchni seminaryjnej za życzliwe przyjęcie i pomoc.

 


Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas