Budujemy Hospicjum św. Faustyny i Przychodnię w Świnoujściu

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej od 25 lat pomaga osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Od 2007 roku prowadzimy Hospicjum Domowe „Przystań Caritas” i Poradnię medycyny paliatywnej w Świnoujściu.

W Roku Miłosierdzia rozpoczynamy budowę nowoczesnego kompleksu medycznego, którego głównym zadaniem będzie opieka nad pacjentami dotkniętymi chorobą nowotworową w jej terminalnym okresie.

Chcemy wspólnie zbudować dom dla chorych, który stanie się znakiem miłosierdzia i nadziei dla wszystkich.

Przy kościele pw. św. Wojciecha w Świnoujściu powstanie:

• Hospicjum Stacjonarne św. Faustyny dla 24 chorych
  • Przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej z gabinetami specjalistycznymi
  • Pokoje gościnne dla rodzin i odwiedzających i park i ogród dla mieszkańców i gości

Jak możesz pomóc?

W roku 2011 Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej powołała do istnienia Fundację Hospicyjną Przystań, której zadaniem jest budowa i prowadzenie Hospicjum Stacjonarnego Św. Faustyny w Swinoujściu. Fundacja działa w strukturach Caritas i posiada status Organizacji Pożytku Publicznego - KRS 0000405479.

Zapraszamy na stronę www.hospicjumprzystan.pl