Wiatr w żagle

W ramach Wakacyjnej Akcji Caritas 2015 przygotowaliśmy nową propozycję letniej przygody - rejs i naukę żeglowania dla młodzieży.

Pierwszy wędrowny obóz żeglarski Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zostanie zorganizowany we współpracy z 55 WDH ZHP Hufca Szczecin Dąbie oraz z Harcerskim Ośrodkiem Morskim w Szczecinie.

W obozie weźmie udział 8 chłopców w wieku 12 - 15 lat z rodzin wielodzietnych i potrzebujących, uczestników zajęć w świetlicy Caritas "Nasza Pasterzówka", podopiecznych Artura Bilskiego. Będzie to dla nich na pewno wspaniała i niezapomniana przygoda oraz prawdziwa szkoła życia i charakteru.

Wyczarterowany zostanie jacht - jednostka typu DZ, którą dowodził będzie kpt. Władysław Kijowski.

Rejs odbędzie sie w terminie od 11 do 18 lipca 2015 po wodach Jeziora Dąbie i Zalewu Szczecińskiego (trasa: HOM Szczecin - Stepnica - Wolin - Kamień Pom - Dziwnów - Wolin - Trzebież - HOM Szczecin)

W czasie rejsu uczestnicy obozu będą mieszkali na jachcie, a z toalet i łazienek będą korzystać w marinach i przystaniach. Oczywiście przez całą podróż będą mięć zapewnione śniadanie, suchy prowiant podczas pływania oraz obiadokolację.

Wszystkich miłośników żeglarstwa prosimy o wsparcie rejsu wpłatą on-line(podaj kwotę)

lub przelewem na nasze konto nr 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757 z dopiskiem Wiatr w żagle (pobierz druk przelewu)

Program rejsu obejmuje:

• praktyczną nauka żeglowania;
• naukę prac bosmańskich; nawigacji i locji;
• opanowanie podstawowych zasad szkoły przetrwania;
• zwiedzanie miejscowości i zabytków nad Zalewem Szczecińskim

Uczestnicy obozu zostaną wyposażeni, w ramach dofinansowania ze środków Gminy Miasta Szczecin, w następujący ekwipunek:

• - plecak lub worek żeglarski
• - śpiwór + karimata (materac dmuchany)
• - latarka
• - nóż wieloczynnościowy
• - obuwie sportowe
• - wygodne spodnie długie i krótkie
• - ciepły polar lub sweter
• - kurtka przeciwdeszczowa lub sztormiak
• - czapkę
• - dres do spania
• - koszulki bawełniane, bieliznę, skarpetki
• - przybory toaletowe (ręcznik duży i mały)

Zaokrętowanie i wyokrętowanie: Harcerski Ośrodek Morski, ul. Żaglowa 2 w Szczecinie

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc!