Pomóżmy "wzrastać" Pawłowi

Paweł Krysiak urodził się w 2004 roku. W wieku 4 lat trafił do Poradni Endokrynologicznej, gdzie stwierdzono niskorosłość genetyczną. Prognoza co do ostatecznego wzrostu była niekorzystna. Na dodatek chłopiec nie kwalifikuje się do finansowania ze środków NFZ leku, który mógłby mu pomóc.

Paweł jest wysportowanym chłopcem, uwielbia grać w piłkę nożną, jest członkiem Klubu Sportowego Stal Szczecin i chciałby zostać piłkarzem. Niestety w wieku 9 lat mierzył 120 cm i był najniższy w klasie. Rósł znacznie wolniej niż dzieci z jego otoczenia. Pomimo, iż na ogół jest pogodnym chłopcem stał się rozchwiany emocjonalnie.  Czuł się gorszy, a z powodu niskiego wzrostu dzieci zaczęły mu dokuczać i zaczął tracić akceptację rówieśników.  Pani doktor Elżbieta Petriczko z Poradni Endokrynologicznej zaproponowała leczenie Omnitropem. Koszt tego leku to 1400 zł za opakowanie. Rodzice starają się jak tylko mogą. Choć oboje pracują nie stać ich na długotrwałą terapię jakiej wymaga ich syn. W ubiegłym roku dzięki oszczędnościom, wpłatom ludzi dobrej woli oraz Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej udało się prowadzić leczenie. Dzięki niemu chłopiec urósł 9 cm w ciągu 11 miesięcy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Terapia musi być kontynuowana przez kolejne 2 lata. Dalsze leczenia rokuje, że Paweł osiągnie średni wzrost po okresie dojrzewania.  Jednak potrzeba kolejnych środków finansowych by utrzymać terapię.

Każdy rodzic pragnie by jego dziecko było szczęśliwe. Wpłaty na zakup leku dają szansę chłopcu na normalne życie. Pomóżmy Pawłowi prawidłowo rozwijać się i realizować swoje marzenia.

CHCĘ POMÓC PAWŁOWI I DOKONAĆ WPŁATY NA JEGO LECZENiE - wpłata on line