Spotkanie z przyszłością

„Spotkania z przyszłością”- projekt ten został stworzony w celu poznania naszych wychowanków z ciekawymi osobami i ich zainteresowaniami. Spotkania te mają sprzyjać rozwijaniu zainteresowań dzieci, pobudzaniu ich do działania i poszukiwaniu nowych, ciekawych form spędzania wolnego czasu.

Pierwsze „spotkanie z przyszłością” odbyło się 8 marca 2013 roku. Naszym gościem był pan Arkadiusz Zabrocki reprezentujący szczeciński klub karate Samuraj. Pan Arek opowiedział naszym dzieciom historię sztuki walki karate, pokazał jak wygląda tradycyjny strój zawodnika, pokazał podstawowe techniki, a także opowiedział o klubie, w którym uczy się od mistrzów już od kilku lat.

Dzieci przyjęły pana Arka z ogromną radością i entuzjazmem. Uważnie słuchały i oglądały pokaz przygotowany przez naszego gościa.  Z czasem okazało się, że spotkanie z naszym wspaniałym gościem było dla naszych dzieci tak inspirujące, że postanowiły same zapisać się na zajęcia karate.

Raz jeszcze dziękujemy Panu Arkadiuszowi Zabrockiemu za wspaniały pokaz, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas :)

Drugie spotkanie odbyło się 4 czerwca 2013 roku. Kolejnym zaproszonym przez nas gościem była Aleksandra Cepowska właścicielka Hodowli Psów Australian Silky Terrier „Chluba Oli” oraz jej dwa niepowtarzalne psiaki Malutka i Ozi. Pani Ola opowiedziała naszym wychowankom o tym skąd wzięła się ta wyjątkowa rasa psów i jak rozpoczęła się jej przygoda z psami. Malutka i Ozi zaprezentowali swoje doskonałe umiejętności, a ich dumna właścicielka pokazała zdobyte przez nich puchary i medale.

Pani Ola opowiedziała i pokazała dzieciom jak powinno się postępować z psami, co wolno, a czego pod żadnym pozorem nie można robić w czasie kontaktu z czworonogami. Dzieciaki były zachwycone pokazem przygotowanym przez naszych gości. Z ogromnym zaciekawieniem słuchały pani Oli, a przekazana przez nią wiedza została na zawsze przyswojona przez naszych podopiecznych, o czym niejednokrotnie mieliśmy okazję się przekonać w czasie wspólnych wyjść i spacerów.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy Pani Aleksandrze Cepowskiej za poświęcony nam czas, zaangażowanie i okazane serce :)