Wakacyjna Akcja Caritas

Wakacyjna Akcja Caritas obejmuje wszystkie działania związane z organizacją wypoczynku letniego dla dzieci. Trwa od lutego do września i jest koordynowana przez Biuro Archidiecezjalne Caritas

Wakacyjna Akcja Caritas 2017 - informacje dla Parafialnych Zespołów Caritas

1. Kolonie dla dzieci „Słoneczne Wakacje”

•    Ośrodek „Brzózki” w Popielewie - dla dzieci z terenu całej Archidiecezji (dojazd własny)
Termin: 11 – 21.07 2017
•    Ośrodek Wspierania Rodziny w Zieleniewie -  dla dzieci ze Szczecina (preferowane rodziny pod opieką MOPR)  i Polic (autokar ze Szczecina)
Terminy: 28.06 – 09.07.2017, 09 – 20.07.2017, 20 – 31.07.2017
Zgłoszenia maksymalnie 4 dzieci w wieku od 8 do 12 lat należy dokonać do dnia 15 maja 2017 telefonicznie lub za pośrednictwem strony www.szczecin.caritas.pl/rejestracja

2. Program „Z parafii na wakacje”

Program polega na dofinansowaniu wyjazdów wakacyjnych, kolonii, obozów itp., organizowanych przez parafie lub PZC, a także przez wspólnoty zakonne i stowarzyszenia, organizacje i ruchy katolickie działające w parafii. Dofinansowanie wynosi 250 zł do 1 dziecka.
Parafia, która organizuje wakacje dla dzieci, może złożyć maksymalnie 2 wnioski o dofinansowanie od 1 do 5 dzieci.
Zgłoszenia należy dokonać za pomocą wypełnionego wniosku do dnia 12 maja 2017.
Odpowiednie formularze oraz regulamin zostaną wysłane do parafii pocztą elektroniczną i są dostępne na stronie internetowej Caritas.

3. Program „Tornister Pełen Uśmiechów”

Program polega na przygotowaniu tornistra i przyborów szkolnych dla najuboższych dzieci i rodzin wielodzietnych. Puste tornistry zostaną w czerwcu przekazane do parafii, gdzie wierni napełniają je przyborami szkolnymi.
Zgłoszenia parafii z liczbą zamawianych plecaków należy dokonać do dnia 10 maja 2017, a zgłoszenia listy dzieci do dnia 31 maja 2017 telefonicznie lub za pośrednictwem strony www.szczecin.caritas.pl/rejestracja

Przypominamy także o zbiórkach do puszek na rzecz Wakacyjnej Akcji Caritas, które w tym roku zaplanowane są na niedziele 18 i 25 czerwca 2017.

Działania podejmowane w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas:

• Przygotowanie koordynatorów parafialnych do akcji
  • Uzyskanie dotacji ze środków publicznych oraz sponsorów
  • Pozyskanie środków finansowych poprzez zbiórkę do puszek
  • Rekrutacja dzieci
  • Opracowanie prograów i zaplanowanie atrakcji i wycieczek
  • Przygotowanie i zatrudnienie kadry kolonijnej
  • Rejestracja wakacji w kuratorium
  • Organizacja pólkolonii w placówkach wsparcia dziennego Caritas
  • Przeprowadzenie turnusów w ramach programu „Słoneczne Wakacje”
  • Przeprowadzenie kolonii w Polsce dla dzieci polskich z Litwy i Białorusi
  • Dofinansowanie wypoczynku w ramach programu „Z parafii na wakacje”