XXVII Światowy Dzień Chorego 2019

11 lutego 2019 r. obchodziliśmy XXVII Światowy Dzień Chorego. Na tę okazję papież Franciszek napisał specjalne Orędzie, któremu nadał tytuł zaczerpnięty z Ewangelii św. Mateusza (Mt 10, 8): "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie".

Jak co roku Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej razem z Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym przy ul. Arkońskiej w Szczecinie włączyli się w tę szlachetną inicjatywę. Dnia 16.02.2019 r. na terenie szpitala zorganizowaliśmy bezpłatne konsultacje z lekarzami specjalistami. Z porad skorzystało ponad 100 pacjentów, którzy przyjechali do nas m.in.  z Jarzysławia, Wrzosowa czy Kamienia Pomorskiego.

Dziękujęmy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom szpitala oraz wolontariuszom za otwartość serca i poświęcony czas.

Naszą wdzięczność szczególnie kierujemy do:

• dr Marii Magdaleny Herczyńskiej- współorganizatorki Światowego Dnia Chorego,
  • p. Julity Janiak,
  • p. Małgorzaty Jurek,
  • p. Grażyny Kubaczewskiej,
  • p. Edyty Gruszczyńskiej, p. Lucyny Hnat oraz p. Anety Chrapek wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Szczecinie.

Załączniki: