Wszyscy razem się bawimy, wszystkie strachy przegonimy

29 listopada 2012

Strach ma istotnie wielkie oczy. Chowa się w smokach, potworach, Baba - Jagach, duchach i innych... W "Arce Noego" oswajamy je wszystkie i próbujemy wciągać do wspólnych zabaw. Drodzy rodzice, pamiętajcie, aby nie używać tych wszystkich postaci, nie inaczej niż w żartach i bajkach.

Zobacz więcej...

Parasole czas wyciągać, jesień w pełni, deszcz nadciąga

20 listopada 2012

Pada, pada, deszczyk pada... Uczymy się rozpoznawać różne wielkości kropli, ich odcienie, dopasowywać parasolki do deszczowych płaszczyków. Sami też spróbujcie w tej jesiennej słocie, mżawce, "kapuśniaczku", mgle pospacerować.

Zobacz więcej...

Hula, psoci, hałasuje - to jesienny wiatr figluje

14 listopada 2012

W tym tygodniu świszczemy, dmuchamy, gwiżdzemy i szumimy. Wszystko to za sprawą jesiennego, czasem porywistego wiatru. Staramy sie też przybliżyć do składników pogody i je poznać oraz zapamiętac. Rodzicom i dzieciom proponujemy eksperymenty z wiatrakami, odkurzaczami i suszarkami - by opisac podmuch, jego siłę, temperaturę. Miłej zabawy! ps. zparaszamy do galerii

Zobacz więcej...

Mały człowiek czy tez duży, dobrze, gdy pomocą służy

7 listopada 2012

W tym tygodniu pochylamy się nad istota pomocy drugiemu - czy to człowiekowi czy zwierzęciu. W uwrażliwianiu na innego pomagaja nam baśnie i dramy. Postarajmy się rozmawiać o tym, czym jest "dobre serce" i dlaczego warto pomagać.

Zobacz więcej...

Liście malowane, pod drzewami rozsypane

25 października 2012

W tym tygodniu rozwijamy umiejętności rozpoznawania grzybów trujących i jadalnych oraz liści drzew: klonu, dębu i kasztanowca. Gorliwie też przygotowujemy się do Uroczystości Pasowania na Przedszkolaka i Starszego Przedszkolaka, na którą to zapraszamy juz jutro o 14:45 .

Zobacz więcej...

"Dzień Nauczyciela"

16 października 2012

Dziękujemy za dowody pamięci o nas, nauczycielach i wychowawcach Waszych dzieci. Zdjęcia tortu i degustacji tegoż dostepne w galerii!

Zobacz więcej...

[1]      «      24   |   25   |   26   |   27   |   28   |   29   |   30      »      [32]

KONTAKT

Punkt Przedszkolny
"Arka Noego"

ul. Sławomira 9b
71-606 Szczecin
tel. 91 4244366