Podróżować każdy może: na rowerze, na motorze

19 lutego 2013

Z drogiiiiiiiii!!! Rozpędzone przedszkolaki mkną jako superszybkie tramwaje, pociągi, autobusy, rowery i wszystko, co może służyć do podróżowania. Staramy się rozróżniać pojazdy na podstawie ich cech, szeregować i segregować. A wszystko w takt piosenki "jedzie pociąg pod górę!..."

Zobacz więcej...

Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy!

14 lutego 2013

"Na zakupy z tatą, z mamą, po południu albo rano..." Może się przydarzyć, że Wasze dziecko będzie podśpiewywać takie słowa. Wszystko przez to,  że tym razem omawiamy wszelkie możliwe sklepy, jak: cukiernia (nazywana przez niektórych "pieczarnią"), pasmanetria, sklep spożywczy, warzywniak, supermarket... Może i Wy w weekend wybierzecie się "po bułeczki, marcheweczki, po syropek i książeczki..."?

Zobacz więcej...

Ferie to jest supersprawa - odpoczynek i zabawa

28 stycznia 2013

Choć nasze przedszkole nie proponuje dzieciom ferii, to jednak starsze ich rodzeństwo cieszy się możliwością spędzania czasu na spacerach, zabawach na śnieżku, który czasem popaduje. Pozostało nam - jeśłi nie uczestniczyc w tym razem z nimi - to bawić się w jazdę na sankach, orgazniować olimpiady zimowe i hasac na "łyżwach"!

Zobacz więcej...

O zwierzątkach swych pamiętaj - przytul, nakarm, nie od swięta!

25 stycznia 2013

Wszystko co ważne o zwierzętach i ich pielęgnacji staramy sie omówić właśnie teraz. Wiemy przecież, że czułość w stosunku do żyjątek pomaga nam być coraz delikatniejszymi dla tych osób, które są wokół nas...

Zobacz więcej...

Kocham Babcię, kocham dziadka - bycie z nimi to jest gratka

15 stycznia 2013

"Ćwierkaja wróbelki od samego rana..." - ta piosenka na pewno pojawi się na naszych występach na cześć Tych, którzy kochają nas mocno - i nie chodzi o rodziców! Rozmawiamy o pokoleniach w rodzinie i stopniach pokrewieństwa. Może w domu stwórzcie własne drzewo genealogiczne?

Zobacz więcej...

Wielkie marzenia małych ludzi

10 stycznia 2013

Z Kubusiem Puchatkiem latamy balonikiem, marzymy o miodzie, o lalkach i o Nibylandii, w ktorej wszyskie pragnienia musza się ziścić.

Zobacz więcej...

[1]      «      22   |   23   |   24   |   25   |   26   |   27   |   28      »      [32]

KONTAKT

Punkt Przedszkolny
"Arka Noego"

ul. Sławomira 9b
71-606 Szczecin
tel. 91 4244366