Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Przejdź do strony głównej Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

25- lecie PZC w Gryfinie

8 listopada 2018 - dodał Halina

Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie obchodził 25-lecie działalności.


Z tej okazji 28 października 2018 r. w restauracji „Wodnik” spotkali się twórcy i dzisiejsi działacze Parafialnego Zespołu Caritas, żeby uczcić swój jubileusz.

Wśród gości był wiceburmistrz Paweł Nikitiński, który wręczając list gratulacyjny, podziękował za ogrom wykonanej pracy trwającej do dziś. Świat nie składa się tylko z tych zaradnych i przebojowych oraz zwykłych zjadaczy chleba. Obok żyją ludzie, którym nagle zawalił się świat. Pogubili gdzieś swoje życie, stracili dach nad głową. Pomoc tym ludziom przyjął na siebie gryfiński Caritas, działający przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Ćwierć wieku temu Jan Podleśny, Łucja Jastrzębska, Halina Szczepańska, Jadwiga Godlewska, Krystyna Stawiarska założyli Parafialny Zespół Caritas, który pomaga do dziś bezdomnym i samotnym. Ustawione często kolejki mówią o potrzebach wielu osób. Zima to bardzo zły okres dla tych bez dachu nad głową. I bardzo często trzeba się uwijać, żeby zdążyć z pomocą. Potrzeb i pracy jest bardzo dużo.

- Chcielibyśmy bardzo podziękować Jankowi Podleśnemu, który „wychował” sobie zespół. A kiedy ten zespół uzyskał „pełnoletność,” po 18 latach Janek odszedł od nas. Za wszystko co zrobił jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Praca, w której pomagamy drugiemu człowiekowi, daje ogromną satysfakcję. Dziękujemy siostrom i księżom - powiedziała przewodnicząca Halina Szczepańska, pracująca w Zespole Parafialnym Caritas od pierwszych dni jego istnienia.

Podczas jubileuszowego spotkania był tort i miła atmosfera. Potwierdza się powiedzenie: „Co komu dajesz, to do ciebie wraca”.

Dodatek: Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie zdjęcia

Caritas Archidiecezji
Szczecińsko-Kamieńskiej

ul. Wieniawskiego 5
71-142 Szczecin

tel. 91 487 49 05
tel./fax 91 487 33 24

szczecin@caritas.pl

Realizacja: MadeNet.pl