Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Przejdź do strony głównej Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Kromka Chleba Caritas 2018

4 września 2018

Wystartowała kolejna edycja programu "Kromka Chleba Caritas".


Znalezione obrazy dla zapytania kromka chleba dla sąsiada

 

 

 

 

Program z jednej strony ma na celu zgromadzenie żywności, która zostanie przekazana osobom starszym, samotnym i potrzebującym, z drugiej, zbiórkę środków na pomoc dla nich, z trzeciej zaś, uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby i los samotnych osób starszych.

W ramach akcji w dniach 21-22 września w sklepach sieci Biedronka, która jest głównym partnerem akcji, wolontariusze Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Szkolnych Kół Caritas zbierali podstawowe artykuły spożywcze, które trafią do potrzebujących wsparcia seniorów. 

W działania wspierające ubogich i samotnych można włączyć się poprzez SMS charytatywny o treści KROMKA pod nr 72052 (koszt: 2,46 z VAT).

Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego akcję „Kromka chleba dla sąsiada”:

https://www.youtube.com/watch?v=1AKIpyucA3Q

 

Oprócz tradycjnej zbióki żywności w sklepach nasze Parafialne Zespoły Caritas organizowały akcje towarzyszące, w których chleb był motywem przewodnim. W parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Załomiu odbył sie kiermasz, z którego środki zostaną przekazane na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących, poza tym w wielu kościołach odbyła się Msza Święta w intencji głodujących wraz z symbolicznym dzieleniem się chlebem.

Poniżej znajduje się fotorelacja z działań w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie oraz Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie.

Dodatek: Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie zdjęcia

Caritas Archidiecezji
Szczecińsko-Kamieńskiej

ul. Wieniawskiego 5
71-142 Szczecin

tel. 91 487 49 05
tel./fax 91 487 33 24

szczecin@caritas.pl

Realizacja: MadeNet.pl