Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Przejdź do strony głównej Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Dzień Dziecka- Barnimie 2018

14 czerwca 2018 - dodał Andrzej Konopelski

       W niedzielny, piękny, słoneczny dzień, 3 czerwca 2018 r. w miejscowości Barnimie, odbył się XXII Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka pn. „Bądźmy Razem – w krainie bajek”. Jak co roku, festyn rozpoczęliśmy Mszą święta polową, którą odprawił ks. kan. Maciej Szmuc- Dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz nasz proboszcz ks. kan. Wojciech Kozub. Zaraz po zakończeniu liturgii wszyscy ruszyli do czekających na nich atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszy się zawsze namiot z nagrodami. To stoisko było oblegane od samego początku do ostatniego losu, gdyż głównymi nagrodami były 3 rowery! Mimo, iż przygotowano ponad 1000 losów, to po kilku godzinach Loteria świeciła już pustkami.

      Dla wszystkich dzieci przygotowano wiele, niespodzianek! Zawsze największą atrakcją dla dzieci są oczywiście dmuchane zamki, skakańce i zjeżdżalnie. W tym roku na dzieci czekało 5 zamków, niesamowite piłki i stroje do walki sumo.

Do urozmaicenia tego dnia przyczynili się także WOPR Pełczyce-Drawno, Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie, Drawieński Park Narodowy, Nadleśnictwo Drawno i pan Wojciech Urbaniak - Starostwo Choszczeńskie, którzy zajmowali się prowadzeniem zajęć animacyjnych dla dzieci. Nie zabrakło także pań z DOK w Drawnie, które malowały dzieciom twarze oraz przejażdżki meleksem z LOT „Wokół Drawy” z Drawna, którym woził pan B Górski. Atrakcji nie brakowało, mamy nadzieję, że wszystkie dzieci skorzystały z wielu przygotowanych niespodzianek.

Festyn został uświetniony występami artystycznymi parafialnej scholi „Aniołki” z Kalisza Pomorskiego, młodych piosenkarzy i zespołów tanecznych z Drawieńskiego Ośrodka Kultury  oraz cygańskiego tańca podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Drawnie.

W każdym zakątku naszego stadionu coś się działo! Każde dziecko, które przyjechało do Barnimia otrzymywało prezent, talon na kiełbaskę z grilla, pączka i paczkę ze słodkościami z BIEDRONKI - naszego Sponsora Strategicznego.

Dodatkowo, na każde dziecko przebrane za postać z bajki, czekały specjalne nagrody, które po prezentacji strojów w korowodzie, zostały wręczone dzieciom przez burmistrza Drawna- Andrzeja Chmielewskiego, przełożonego PZC – Andrzeja Konopelskiego i panią Dyrektor DOK – Annę Hińcza-Gnysińską. Swoją obecnością zaszczycili nas również następujący goście: wspomniany wyżej ks. kan. Maciej Szmuc- Dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Ryszard Mićko- członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Aneta Kołuda -wicestarosta choszczeński, Andrzej Chmielewski- Burmistrz Drawna, Czesław Paszkiewicz- Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawnie, Krzysztof Zieliński- sekretarz starostwa powiatowego w Choszcznie, Mariola Kowalewska-sekretarz Gminy Drawno, Jakub Kluczyński- starszy menager Biedronka/Region Koszalin, Agnieszka Zarecka- skarbnik gm. Drawno, Henryk Kolasa- Właściciel Rebudrog Rębusz, Andrzej Górski- prezes LOT „Wokół Drawy”, Janusz Żelazek-Kierownik Goodvalley Agro SA Giżyno, Joanna i Artur Kominiarek-Przyjaciele Caritas.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, sponsorom, instytucjom, zakładom pracy, którzy przyczynili się do organizacji tego festynu.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

 

                            

 

Dodatek: Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie zdjęcia

Caritas Archidiecezji
Szczecińsko-Kamieńskiej

ul. Wieniawskiego 5
71-142 Szczecin

tel. 91 487 49 05
tel./fax 91 487 33 24

szczecin@caritas.pl

Realizacja: MadeNet.pl