Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Szkolenie "Fonoholizm"

14 marca 2017

Fonoholizm - nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych

 

SZKOLENIE DLA PRACOWNIKÓW INSTYTUCJI OPIEKI SPOŁECZNEJ, NAUCZYCIELI

PSYCHOLOGÓW, PEDAGOGÓW I PRACOWNIKÓW ORGANIZACJI CHARYTATYWNYCH

SZCZECIN, 29.03.2017

10.00 – 12.00  - WYKŁAD

skoncentrowany zostanie na zagadnieniach dotyczących charakterystycznych cech społeczeństwa cyfrowego, w szczególności na geometrycznym rozwoju nowych technologii. W wykładzie poruszone zostaną wątki dotyczące warunkowania dzieci po częste korzystanie z mediów cyfrowych, określone również zostaną najważniejsze kwestie dotyczące uzależnień behawioralnych (w opozycji do uzależnień od substancji psychoaktywnych). W części wykładowej poruszone również w sposób szczegółowy zostaną kwestie odnoszące się do negatywnych skutków nałogowego korzystania z mediów cyfrowych, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska fonoholizmu. 

12.00 – 13.00 - OBIAD

13.00 - 15.00 - WARSZTAT

W części warsztatowej uczestnicy wskażą na najważniejsze symptomy nałogowego korzystania z telefonów komórkowych, jak również poznają techniki codziennego łagodnego ograniczania korzystania z telefonów. Na warsztatach mowa będzie również o tym w jaki sposób tworzyć zasady bycia offline.

 

Szkolenie adresowane jest do osób pracujących z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, psychologów i terapeutów, pedagogów i nauczycieli.

Uczestnikom szkolenia umożliwamy:

  • Zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu problematyki uzależnień a szczególnie z zakresu fonoholizmu,
  • Zdobycie wiedzy nt. mechanizmów iskutków nałogowego korzystania z telefonu komórkowego i innych mediów cyfrowych,
  • Nabycie umiejętności rozpoznania oznak uzależnień od mediów cyfrowych,
  • Nabycie umiejętności ustalania zasad korzystania z mediów cyfrowych.

Prowadzenie: Maciej Dębski - Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG

dr Maciej Dębski - założyciel i lider Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym.

Termin: 29.03.2017 r. (środa) w godz. 10.00 do 15.00 (z przerwą na obiad)

Miejsce: Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego - Szczecin, ul Papieża Pawła VI 2, sala 205

Koszt: 50 zł/os (w cenie obiad i materiały szkoleniowe)

Zgłoszenia mailowo na adres jzembal@tlen.pl lub telefonicznie 607 790 637. O zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu "Człowiek uzależniony = rodzina w kryzysie" współfinansowanego przez Województwo Zachodniopomorskie i towarzyszy obchodom 10 rocznicy śmierci ks. Piotra Prymy (1961-2007) - dyrektora Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w latach 1991-2006.

 

  

 

   Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

 

               Zadanie współfinansowane z budżetu Gminy Miasto Szczecin



Załączniki:

Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas