XXV Światowy Dzień Chorego

17 stycznia 2017 - dodał Joanna K

W sobotę 11 lutego 2017 jak co roku Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wraz z dr. Marią Magdaleną Herczyńską oraz Apostolatem Chorych przygotowuje obchody XXV Światowego Dnia Chorego. W tym dniu osoby z terenu naszej archidiecezji będą mogły skorzystać z bezpłatnej wizyty u lekarza specjalisty. W bierzącym roku lekarze dziesięciu różnych specjalizacji bezinteresownie będą udzielać porad naszym podopiecznym. Spodziewamy się osób z: Choszczna, Maszewa, Stepnicy, Trzebieży i Cerkwicy. Zapisy prowadzimy przez Parafialne Zespoły Caritas oraz Apostolat Chorych.

Bazylika Archikatedralna p.w. Św. Jauba Ap. zaprasza chorych i ich opiekunów na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w sobotę 12 lutego 2017 r. o godz. 12.00, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Podczas tej Mszy Świętej osobom chorym, odpowiednio przygotowanym i wewnętrznie usposobionym, zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka publikuje Caritas Polska dostępne na stronie: http://www.caritas.pl/oredzie-papieza-franciszka-xxv-swiatowy-dzien-chorego-2017-r/