XX Dzień Dziecka w Barnimiu

30 maja 2016 - dodał Joanna K

Niedziela 29 maja 2016 r.

To był XX - jubileuszowy Dzień Dziecka organizowany przez Parafialny Zespół Caritas w Barnimiu

Zaczęło się deszczowo. Msza święta odprawiana przez dyrektora Caritas ks. Macieja Szmuca oraz ks. Sławomira Kokorzyckiego rozpoczęła się z opóźnieniem, ale wkrótce wyjrzało słońce i zostało już z uczestnikami do końca imprezy. Atrakcji było co niemiara. Nie sposób wymienić wszystkich. Były dmuchane zabawki do skakania, koncert zespołu "Bahamas", koncert piosenki dla dzieci, występ taneczny, pokaz sztuki magicznej, konkurs kulinarny i wiele innych. Nagrody wręczał Burmistrz Drawna pan Andrzej Chmielewski. Nagrodą główną w loterii był rower, a w zasadzie 5 rowerów ufundowych przez sponsorów. Chętni mogli oglądać festyn z wysokości podnośnika Straży Pożarnej. Strażacy przygotowali również wspaniały pokaz gaszenia płonącego samochodu, który zgromadził wielu oglądających. Każde dziecko otrzymało pączka i talon na paczkę (fundowaną przez Jeronimo Martins - Biedronka), kiełbasę i ciastko. Dla dzieci przygotowano także zawody sportowe, w których brały udział dzieci niezależnie od wieku. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Relacja z Dnia Dziecka w Barnimiu na stronie http://powiatchoszczenski.tv-polska.eu/film/375086-xx-dzien-dziecka-w-barnimiu

Był to wspaniały czas spędzony z rodziną na świeżym powietrzu w atmosferze radości.

Dziękujemy wolotnariuszom Parafialnego Zespołu Caritas w Barnimiu za ich ciężką pracę, wspaniałą organizację, uśmiech i dobre słowo, na które każdy mógł liczyć. Do zobaczenia za rok!!